„Zbieraj baterie”

wrz 23, 2022

„Zbieraj baterie i telefony”

Przedszkole Wesołe Skrzaty już po raz 7 bierze udział w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym „Zbieraj baterie i telefony”. Akcja ma na celu kształtowanie właściwych nawyków i postaw proekologicznych.

Zachęcamy dzieci oraz Rodziców do zbierania i oddawania zużytych baterii, telefonów i akumulatorów do 7cm.

Zbiórkę prowadzimy w pojemnikach, które znajdują się na zewnątrz budynku, pod balkonem przy sali nr 10. Każda z grup od września do maja bierze udział
w konkursie na ilość zebranych kilogramów baterii. Raz w miesiącu baterie będą ważone, a wyniki zapisywane na tablicy, która znajdować się będzie w holu przedszkola. Następnie baterie przekazane zostaną Organizatorom programu.

Nie kosztuje nas to wiele wysiłku, a możemy w ten sposób oszczędzić zasoby naturalne i chronić środowisko.

Zachęcamy do udziału!!!

Marta Cierech