Informacje dla Rodziców- rok szkolny 2022/2023

sie 11, 2022

Pobiedziska, 10.08.2022

Szanowni Rodzice!

W  związku z nadal trwającym stanem epidemicznym oraz wytycznymi zachowania bezpieczeństwa zdrowotnego Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia 10 czerwca 2022 r. dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej i innych form wychowania przedszkolnego oraz instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3, wydane na podstawie art. 8a ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 14 marca 1985 r. Państwowej Inspekcji Sanitarnej (Dz.U. z 2021 r. poz. 195, ze zm.) nie odbędzie się zebranie organizacyjne dla Rodziców dzieci nowoprzyjętych.

W związku z powyższym przekazujemy Państwu podstawowe informacje, resztę informacji przekazywać będą wychowawcy na zebraniach poszczególnych grup we wrześniu.

1. Przedszkole czynne jest w godz. 6.00 – 17:00, ale uprzejmie prosimy o przyprowadzanie oraz odbieranie dzieci, zgodnie z deklarowanym przez Państwa czasem pobytu.
    Grupy przedszkolne zostały utworzone zgodnie z deklarowanymi przez Państwa godzinami pobytu.
  2. Listy grup dostępne będą dnia 29 sierpnia 2022r. na drzwiach Przedszkola ( zastrzegamy sobie prawo do zmian).
  3. Dzień 1 września z uwagi na wyżej wymienione wytyczne jest „normalnym” dniem pracy Przedszkola, tzn. dzieci zostają pod opieką wychowawcy grupy, tego dnia jest też zapewnione pełne wyżywienie (śniadanie, II śniadanie, obiad).
  4.  W okresie COVID – 19 – PAMIĘTAMY, że dziecko przyprowadza jeden rodzic/ opiekun.
     Do przedszkola przychodzą tylko zdrowe dzieci.

Ważne!
I. Z uwagi na wymagania sanitarne związane z COVID – 19 dzieci nie mogą wnosić ani wynosić do Przedszkola żadnych niepotrzebnych przedmiotów lub zabawek. Dzieci nie mogą również przynosić wody lub innych napojów (w salach dostępna jest woda) ani produktów spożywczych.

II. 31 sierpnia 2022r. jest dniem otwartym dla Rodzica, tego dnia prosimy Państwa
o dostarczenie (10:00-18:00):
1. ubranie na zmianę, tj. bluzeczka, koszulka, majteczki, skarpetki, rajstopy, spodnie itp., wszystko  zapakowane w materiałowy worek- opisany imieniem i nazwiskiem dziecka
2. ręczniczek – podpisany, nie większy niż 20/30 cm
3. poduszkę (3,4 latki)
4. obuwie/kapcie na zmianę

III. Tego dnia podpisywać będą Państwo także dokumenty:

1. upoważnienie do odbioru dziecka z Przedszkola (do tego potrzebne są następujące dane: imię, nazwisko, nr dowodu osobistego oraz numer telefonu osoby, którą chcecie Państwo upoważnić)
  2. kartę informacyjną ( do tego potrzebne są następujące dane: pesel dziecka oraz dane korespondencyjne rodziców)
  3. zgody RODO
  4. ankiety dot. dziecka ( dzieci trzyletnie)

IV. W przypadku dzieci alergicznych prosimy o dostarczenie do dnia 1.09.2022r. zaświadczenia lekarskiego o alergii. Przedszkole nie prowadzi diet eliminacyjnych.

V. Z uwagi na proces adaptacyjny, szczególnie trzylatków, jeśli Państwo będziecie mieli taką możliwość, to sugerujemy, by 1 września pozostawić dziecko np. na 3-4 godz., 2 września na 5 godz. (tzn. od rana do obiadu, czyli do godz. 12.00-13:00) i systematycznie zwiększać czas pobytu w przedszkolu.

Do zobaczenia po wakacjach!

Pozdrawiam serdecznie!

Jolanta Łakomska- Wilczyńska